Nasze Gimnazjum - to My!

Lekcja wos-u w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim

W środę 27 listopada młodzież naszego gimnazjum udała się do Wrocławia na lekcję wos-u w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Na tę ciekawą lekcję obywatelską zaprosiła nas fundacja Semper Avanti, która współpracuje aktywnie z jaworzyńską Młodzieżową Radą Miejską. Projekt edukacyjny “S@morząd” przygotowany przez Semper Avanti sfinansował Dolnośląski Urząd Marszałkowski.

 DSC03544

Warsztaty o samorządzie terytorialnym, które prowadziła pani Paulina Bilska-Marek, pozwoliły uczniom klas trzecich powtórzyć wiadomości przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym, klasom drugim utrwalić materiał, a klasy pierwsze wprowadzić w rozpoczynający się w przyszłym tygodniu na lekcjach wiedzy o społeczeństwie nowy dział zatytułowany “samorząd terytorialny w Polsce”.

Przed wizytą w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim udało nam się jeszcze odwiedzić Muzeum Narodowe, gdzie mogliśmy podziwiać sztukę śląską, malarstwo historyczne oraz sztukę współczesną.