Nasze Gimnazjum - to My!

Gimnazjaliści czytają

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- Wisława Szymborska

W naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania zorganizowany przez Panią Annę Ryś. W kwietniu, uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do I etapu. Mimo, ze każdy posiadł tę umiejętność, do współzawodnictwa przystąpiło  tylko czternastu uczniów. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,, doskonalenie dykcji i popularyzowanie czytelnictwa. Czytających oceniało jury w składzie: P. Anna Ryś, P. Agnieszka Ptak, P. Dagmara Gruszczyńska, P. M. Gawron. Komisja zwracała uwagę na technikę czytania, radzenie sobie z tremą, tempo, modulację głosu, akcent . W pierwszym etapie uczniowie czytali wybrany przez siebie fragment książki. Dodatkowo należało opowiedzieć o autorze i tematyce powieści. Do II, majowego etapu zakwalifikowało się siedem osób. Tym razem uczniowie musieli przeczytać fragment wylosowanej przez siebie książki. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z tremą i książkami, których wcześniej nie znali. Zwycięzcy otrzymali oceny celujące z języka polskiego i cenne nagrody książkowe.

Laureatami konkursu zostali:

  1. Mateusz Drąg z klasy 1c.
  2. Justyna Majborska z klasy 1 b.
  3. Wiktoria Młynarska z klasy 1a.

Serdecznie gratulujemy!