Nasze Gimnazjum - to My!

Sprawozdanie z II rundy turnieju Coca Cola Cup 2015 w Świdnicy

24 kwietnia 2015 r. (piątek) zespół piłki nożnej chłopców z naszego Gimnazjum pojechał do Świdnicy na drugi etap Coca-Cola Cup 2015. Turniej zapowiadał się bardzo ciekawie i emocjonująco.. Duży wpływ na postawę drużyny miała informacja o kłopotach zdrowotnych Mateusza Jacka. Wszystkim kolegom z drużyny oraz Pani trener Monice Garbacz bardzo zależało na tym, żeby swoją postawą w turnieju dodać otuchy Mateuszowi – kapitanowi drużyny. Każdy miał w pamięci bramkę strzeloną w poprzedniej rundzie turnieju przez Mateusza. Gol ten dał awans naszej szkole do kolejnej rundy.

Turniej od samego początku nie ułożył się pomyślnie dla naszego zespołu. Pierwszy mecz (z drużyną z Mietkowa) rozpoczynamy od prowadzenia po bramce Marcina Stolarza. Niestety kolejne bramki zdobywają przeciwnicy i do przerwy prowadzą 5:2.W drugiej połowie gonimy wynik ale pomimo bardzo ambitnej grze mecz ostatecznie kończy się porażką 4:5. Bramki dla naszego zespołu w tym meczu zdobyli: Marcin Stolarz (3) i Dominik Więcław (1). Przy bramkach asystował Bartosz Hurman.

W drugim meczu podejmujemy drużynę gospodarzy turnieju, Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Faworyci całego turnieju postawili bardzo wysoko poprzeczkę. Zgranie zawodników oraz spore doświadczenie dało im wygraną 8:0. Te przegrane mecze skutkowały tym, że ostatni mecz graliśmy o tzw. „pietruszkę”. Mimo tego chłopcy starali się udowodnić, że nie są najsłabsi i również potrafią grać w piłkę. Mecz ze Świebodzicami był bardzo wyrównany i po dwóch bramkach Marcina Stolarza remisujemy 2:2. Asysty przy bramkach odnotowali Bartosz Hurman i Damian Roman. Pomimo braku awansu chłopcy pokazali charakter i zaangażowanie w każdym meczu i należą im się wielkie brawa.

 

 

Uzyskane wyniki:

Jaworzyna – Mietków     4:5

bramki: Marcin Stolarz – 3, Dominik Więcław – 1.

Jaworzyna – Świdnica        0:8

Jaworzyna – Świebodzice    2:2

Bramki: Marcin Stolarz.

 

Skład drużyny:

Dominik Więcław (C) cc15ch-008

Dawid Chrzan

Damian Roman

Bartosz Hurman

Wojciech Pitura

Marcin Stolarz

Jakub Kluska

Wiktor Rychel

Marcin Dawid

Wiktor Wieczorek

 

Opiekun drużyny: P. Monika Garbacz.

Zdjęcia z turnieju: Nicole Adamczyk.