Nasze Gimnazjum - to My!

Egzamin gimnazjalny 2015

Sprawdzian z wiedzy humanistycznej otworzył trzydniowy egzamin gimnazjalny. 21 kwietnia przystąpiło do niego siedemdziesięciu czterech uczniów naszego gimnazjum.
W pierwszym dniu uczniowie musieli się wykazać znajomością dat, wiadomościami na temat rozbiorów, podziału dzielnicowego i religii starożytnych. Po przerwie rozpoczęła się część z języka polskiego. Wielkim zaskoczeniem dla piszących okazało się opowiadanie jako dłuższa forma wypowiedzi. Przydały się powtórki z „Dziadów” Adama Mickiewicza i umiejętność pisania notatki. Uczniowie ocenili test jako łatwy, większość pytań nie sprawiła problemów.
W drugim dniu trzecioklasiści najpierw pisali test z wiedzy przyrodniczej. Pojawiły się tam 24 zamknięte pytania z zakresu biologii, fizyki, chemii i geografii. Jak zgodnie twierdzili uczniowie, najtrudniejsza była chemia.
W następnej kolejności pisano test z wiedzy matematycznej. W ostatnim dniu egzaminów uczniowie mierzyli się z zadaniami z języków obcych. Testy przeprowadzone zostały na dwóch poziomach. Najpierw uczniowie pisali egzamin na poziomie podstawowym, który trwał godzinę. Po przerwie, od godziny 11:00 gimnazjaliści rozwiązywali zadnia z języków na poziomie rozszerzonym. O tym, ile punktów otrzymają zdający przekonamy się dopiero 19 czerwca.