Nasze Gimnazjum - to My!

Kolejny etap Coca Cola Cup

W dniu 17 kwietnia tego roku drużyna dziewcząt z naszego Gimnazjum wzięła udział w kolejnym etapie turnieju Coca Cola Cup. Młode piłkarki rywalizowały ze swoimi rówieśniczkami z Łagiewnik, Wałbrzycha oraz Świdnicy. Dziewczyny pod okiem swojej Pani trener Moniki Garbacz pokazały się z jak najlepszej strony i walczyły bardzo ambitnie w każdym meczu.

Na początek przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa z Łagiewnik. Początek w wykonaniu naszej ekipy był bardzo nerwowy. Widać było, że jak się bardzo chce, to nie zawsze wychodzi. Dziewczyny grały nerwowo i niedokładnie. W przerwie słowa otuchy Pani trener dały efekt. Dziewczyny zaczęły grać swoją piłkę, co ważne – z uśmiechem na ustach. Mimo straconej bramki potrafiły się zmobilizować i wywalczyć rzut karny, który na bramkę zamieniła Weronika Strzelczyk. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. W kolejnym meczu nasze dziewczęta spotkały się z gospodyniami – Gimnazjum Nr 4. Mecz pokazał, że nasze zawodniczki mają charakter i spore umiejętności. Po trzech bramkach Aleksandry Hajduk wygrywamy 3:0 i o awansie do kolejnej rundy miał decydować mecz z gimnazjalistkami z Wałbrzycha. Niestety w meczu ze Świdnicą kontuzji doznała Marlena Krzeczowska i przed kolejnym meczem trzeba było dokonać roszad w składzie. Na lewą obronę przeszłą Emilia Mrozek, Ola Hajduk przesunęła się z ataku na środek pomocy, a w ataku zagrała Anna Pawłowska na zmianę z Weroniką Wójcik. Do awansu potrzebne było zwycięstwo. Dziewczyny grały z pełnym zaangażowaniem. Bardzo dobrze w obronie zagrała Kinga Prymula i w bramce Wiktoria Kołtunowicz. Jednak to nie wystarczyło do awansu. Dziewczyny przegrały 0:1, tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu. Pomimo braku awansu dziewczyny zebrały wiele słów uznania i wszyscy zgodnie podkreślali, że zasłużyły na wielkie gratulacje za ambicję, wolę walki i posiadane umiejętności.
Uzyskane wyniki:
Jaworzyna – Łagiewniki      1:1
bramka: W.Strzelczyk
Jaworzyna – Świdnica        3:0
bramki: A.Hajduk – 3
Jaworzyna – Wałbrzych      0:1
Skład drużyny:
1. Weronika Strzelczyk
2. Wiktoria Kołtunowicz
3. Emilia Mrozek
4. Kinga Prymula
5. Marlena Krzeczowska
6. Aleksandra Hajduk
7. Anna Pawłowska
8. Weronika Wójcik
Opiekunem grupy jest Pani Monika Garbacz
Zdjęcia z turnieju: Sandra Chwałek