Nasze Gimnazjum - to My!

Wielkanocne tradycje w gimnazjum.

31 marca w jaworzyńskim gimnazjum można było obejrzeć pokonkursową wystawę ozdób wielkanocnych. Wielkanoc to najradośniejsze święto w roku, najpiękniejsze w obrzędowym kalendarzu chrześcijańskim. Z okresem tych świąt wiąże się wiele tradycji, część z nich zachowana jest do dziś. Na konkurs zorganizowany w ramach „Klasy Ekomaniaków” wpłynęło ponad 30 prac indywidualnych oraz zbiorowych wykonanych przez uczniów gimnazjum. Wśród zaprezentowanych eksponatów nie zabrakło pisanek wykonanych różnymi technikami, wielkanocnych baranków, koszyczków oraz stroików.

Prace przykuwały uwagę swoją oryginalnością i misternym wykonaniem, zadziwiały różnorodnością użytych materiałów i technik plastycznych.  Poprzez tego rodzaju imprezy  chcemy prezentować i kultywować tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi w naszej gminie.

Jury w składzie Aneta Sawko, Wanda Biedroń, Marzena Antosz i Emilia Siwiak wyróżniło prace następujących uczniów:

Nagrody indywidualne :

  1. Czyczerski Filip – kl.2c
  2. Melska Hania – kl.2 b
  3. Teklak Aleksandra – kL. 3 D

Wyróżnienia :

  1. Lipnicki Michał – kl.2 d
  2. Gruca Martyna – kl. 1 d
  • Klasy za stroiki otrzymują punkty do Klasy Ekomaniaków wg  tabeli.

Dyrekcja Gimnazjum oraz organizatorzy dziękują Gminie Jaworzyna Śl. za sponsorowanie nagród.