Nasze Gimnazjum - to My!

Sukces Marty

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, organizowanym już czwarty raz przez Stowarzyszenie Odra – Niemen pod patronatem IPN we Wrocławiu . Wysłaliśmy sześć prac w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej. Prezentacja multimedialna pod tytułem „Oddziały wyklętych i ich dowódcy”, którą wykonała Marta Kozieł z kl. 3b otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

Jest to duże osiągnięcie, gdyż w tej kategorii nie przyznano pierwszego i trzeciego miejsca. W dniu 02.03.2015 r. w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród. Laureatom gratulował Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz pani Kurator Oświaty Beata Pawłowicz. Przedstawiciel IPN pan Wojciech Trębacz zwrócił uwagę na wysoki poziom prac konkursowych. Konkurs był wpisany w obchody Święta Żołnierzy Wyklętych, które przypada 1 marca. Prace mają wartość artystyczną i dydaktyczną dodają też hołd Bohaterom i przywracają pamięć o Nich. CHWAŁA BOHATEROM – CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

DSC_0640

DSC_0655

DSC_0657