Nasze Gimnazjum - to My!

Zbiórka darów zakończona

W imieniu organizatorów akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” serdecznie dziękujemy wszystkim osobom – uczniom, nauczycielom oraz właścicielom jaworzyńskich sklepów, którzy włączyły się do zbiórki darów świątecznych dla polskich dzieci z Kresów.

Zabrane artykuły przekazane zostały do organizatora akcji – pani Grażyny Orłowskiej- Sondej z Telewizji Wrocław.

Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent  z Ojczyzny. To najważniejsza chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia. Telewizja Wrocław wraz   z Kuratorium Oświaty od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Przekazane dary to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Społeczność naszej szkoły również o Nich pamięta.

Zebrane upominki są sukcesywnie przewożone do polskich wsi, szkół i parafii na Wileńszczyźnie i Ukrainie oraz wszędzie tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca.

Zbiórkę darów zorganizowały uczennice klasy 2a: Małgosia Herba, Daria Hampel i Weronika Wójcik.

4

 

2

3

5

6