Nasze Gimnazjum - to My!

Sukces w szachach.

Ze sporym sukcesem uczeń naszego gimnazjum zakończył udział w turnieju szachowym o Szablę Piłsudskiego. Turniej miał miejsce w Świdnicy dnia 9 listopada 2013 roku.

Była to już trzecia edycja turnieju. Początkowo turniej miał charakter lokalny, a w tym roku przybyli uczestnicy z Wrocławia, Legnicy, Ozorkowa, Opola czy odległego Radomia. Można więc stwierdzić, że nabrał on charakteru ogólnopolskiego. W tym roku był on również wyjątkowo silnie obstawiony. Uczestnicy turnieju to osoby z wysokimi rankingami, posiadające wysokie lokaty w klasyfikacjach ogólnopolskich oraz mające wysokie kategorie szachowe (byli posiadacze kategorii II, I jak i 1+,1++ czy Mistrzowie FIDE).

Tym bardziej miło nam poinformować, że zdobywcą drugiego miejsca w kategorii juniorów starszych został uczeń naszego gimnazjum Łukasz Cieślak. Posiada on obecnie II kategorię szachową, ranking 1800. W poprzedniej szkole również uczestniczył w zawodach i turniejach szachowych i w grze w warcaby odnosząc spore sukcesy. Trenował w M-GOKGambit Ślesin pod okiem Pana Roberta Majdeckiego. Obecnie Łukasz kontynuuje naukę tej królewskiej gry pod okiem Pana Marcina Korzekwy (również absolwenta szkoły podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, za sprawą którego szkoła odnosiła największe sukcesy w szachach. Pan Marcin jest obecnie między innymi instruktorem grupy szachowej w MDK Świdnica)

Drugiego dnia zawodów (10 listopada) odbyły się Mistrzostwa Polski placówek wychowania pozaszkolnego w szachach szybkich. Startujący byli podzieleni na dwie grupy (zawodową i amatorską), w drugiej grupie wystartowały dwie drużyny ze Świdnicy. Pierwsza drużyna zajęła III miejsce w turnieju-wyprzedziły ich tylko drużyny z Wrocławia i Radomia. Nasz uczeń Łukasz Cieślak dzielnie walczył na pierwszej szachownicy, wygrał trzy partie walcząc z najlepszymi szachistami turnieju.

Trzeciego dnia (poniedziałek) odbyły się drugie indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach szybkich placówek wychowania pozaszkolnego. Łukasz Cieślak zdobył pięć punktów i zajął bardzo dobre piąte miejsce w swojej kategorii-do 18 lat.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu naszego ucznia, życzymy mu nadal ciekawych partii, wielu wygranych oraz postępów i awansów w rzemiośle szachowym.

W zmaganiach towarzyszył mu i kibicował Marcin Kruk.

IMG76571

szachy