Nasze Gimnazjum - to My!

Spotkanie z dietetykiem

6 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z dietetyczką p. Agnieszką Podgórską ze Świdnicy.

Pani Agnieszka w bardzo ciekawy i obrazowy sposób opowiadała uczniom o tym co kryje się w ich ulubionych przekąskach, czym są barwione, aromatyzowane i ile cukru zjada przeciętny gimnazjalista. Wspomniała również o tym co kryją w swoim składzie kolorowe napoje i jaki mają wpływ na organizm człowieka.

W swoim wykładzie p. Agnieszka przedstawiła uczniom gotowe przepisy na zdrowe przekąski koktajle i desery, które można przygotować w domu. Są one z pewnością zdrowsze od tych kupowanych w sklepach a co najważniejsze przygotowując je wiemy tak naprawdę co jemy!

W imieniu Dyrekcji, uczniów i nauczycieli dziękujemy p. Agnieszce za wykład i uświadomienie nam co tak naprawdę kryje się za tymi tajemniczymi E-dodatkami i jak powinniśmy się prawidłowo odżywiać.

dieta1

dieta2

dieta3