Nasze Gimnazjum - to My!

Podsumowanie kwesty

1 listopada, po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły kwestowali na cmentarzach w gminie Jaworzyna Śląska, w Świebodzicach, w Wierzbnej oraz w Żarowie.  Pieniądze zbierało 31 wolontariuszy pod opieka 11 nauczycieli i rodziców.

Na poszczególnych cmentarzach zebrano następujące kwoty:

Jaworzyna Śląska – 956, 25 zł

Piotrowice – 852, 80 zł

Świebodzice – 844, 34

Wierzbna – 667, 15

Żarów – 519,66

Pastuchów – 316, 14

Stary Jaworów – 296, 72

Bolesławice – 280, 46

Milikowice – 77,28

Łącznie zebrano 4800 złotych 80 groszy.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na ratowanie polskich cmentarzy pozostawionych za naszą wschodnia granicą oraz na wyjazd dolnośląskiej młodzieży podczas wakacji 2015 r. , która będzie odnawiała te cmentarze. Do wyjazdu, już po raz czwarty, przygotowują się jaworzyńscy gimnazjaliści

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w dniu Wszystkich Świętych wrzuciły datki do puszek wolontariuszy. To dzięki Wam uda się ocalić przed zniszczeniem kolejne polskie nekropolie znajdujące się na terenie dzisiejszej Ukrainy.

Dziękujemy 31 – osobowej grupie kwestujących uczniów, w skład której weszli: Wiktoria Papierz, Paweł Chodurek, Iza Wargol, Mateusz Drąg, Natalia Zarzeczna, Artur Popasek, Daniel Zywer, Kuba Bieliński, Maciek Janes, Błażej Banaszczak, Dominik Pawlicki, Kinga Prymula, Filip Czyczerski, Paulina Słomska, Filip Ogonek, Krystian Kaczmarek, Paulina Pastuszek, Gosia Kańko, Damian Bytniewski, Sandra Chwałek, Wiktoria Hajduk, Wiktor Wieczorek, Zuzia Kozycz, Marta Kozieł, Paulina Zywer, Piotrek Sawko, Klaudia Kulik, Martyna Miłek, Marta Fudali, Michał Ptak i Paulina Ptak.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali rodzice i nauczyciel: Marzena Antosz, Bogdan Janes, Wiesław Dybeł, Agnieszka Ptak, Sebastian Grajaszek, Mariola Wardzyk, Dorota Czyczerska, Aneta Czapraka – Sawko, Katarzyna Bielińska, Marek Kozieł oraz Aleksandra Chodurek.

Serdeczne podziękowania należą się również księżom, którzy od kilku lat wspierają akcję: księdzu kanonikowi Januszowi Stokłosie, księdzu kanonikowi Władysławowi Terpiłowskiemu oraz księdzu kanonikowi Andrzejowi Walów.

Podziękowania dla wszystkich osób biorących udział w kweście przekazali organizatorzy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” oraz Związek Sybiraków III Rzeczpospolitej.

                                                                                                                            Anna Ryś

DSC_1111

DSC_0186

DSC_0183

DSC_0181