Nasze Gimnazjum - to My!

Drudzy w powiecie.

Bardzo, bardzo niewiele brakowało do pełnego sukcesu naszej szkoły. Wygrany zespół zdobył 10 punktów, a nasza szkoła 9! W bezpośrednim pojedynku przegraliśmy 1:0. Jest to jedyny nasz przegrany mecz.

13 października nasi piłkarze uczestniczyli w Finałach Powiatu w piłce nożnej. Na starcie pojawiło się pięć zespołów: dwa ze Świdnicy (gimnazjum nr1 oraz Gimnazjum nr 4), Świebodzice, Jaroszów oraz Jaworzyna Śląska.

Grając mecze „każdy z każdym” wygraliśmy aż pięć spotkań!

Najpierw łatwo ograliśmy rówieśników z Jaroszowa 3:1. W drugim meczu przeciwnik okazał się bardziej wymagający- to drużyna stanowiąca trzon szkółki piłkarskiej Gryf ze Świdnicy. Po bardzo zaciętym meczu musieliśmy uznać wyższość przeciwnika (1:0). Trzeci mecz to spotkanie ze Świebodzicami i po naszej znacznej przewadze (przez większość czasu prowadziliśmy 2:0), pozwoliliśmy przeciwnikom zremisować. Tu jednak uratował nas Jacek Mateusz i jego niezawodna lewa noga. Strzelając na 3:2 ze znacznej odległości od bramki dał nam prowadzenie, którego już do końca meczu nie oddaliśmy.

Ostatnie spotkanie to mecz z gospodarzami-Gimnazjum nr1 ze Świdnicy. Zakończyło się wynikiem 1:0 na naszą korzyść.

Bardzo dobrze dysponowani byli nasi obrońcy: Dominik Więcław – bardzo solidny i pewny punkt drużyny, Damian Roman niezwykle dużo pracujący na boisku, Wojciech Pitura – najmłodszy, jedyny uczeń z klas pierwszych zdobywający doświadczenie u boku starszych kolegów, Jacek Mateusz strzelający najwięcej i to pięknych bramek w naszej drużynie czy pomagający mu w ataku Marcin Stolarz (jedna bramka mniej od Mateusza). Nasz bramkarz grał z kontuzją, której nabawił się w pierwszym meczu. Jego postawa zasługuje na słowa uznania.

Trzymajcie kciuki za naszą drużynę w rozgrywkach Coca Cola Cup na wiosnę! Oby i tam zagrali na wysokim poziomie i doszli do wysokiego szczebla rozgrywek.

Reprezentacja naszego Gimnazjum:

  1. Jacek Mateusz
  2. Więcław Dominik
  3. Damian Roman
  4. Chrzan Dawid
  5. Stolarz Marcin
  6. Kluska Jakub
  7. Pitura Wojciech
  8. Sas Jakub
  9. Hałabura Arkadiusz

Opiekun drużyny  Marcin Kruk