Nasze Gimnazjum - to My!

“Marzycielska poczta” w naszej szkole

Uczniowie klas 1d, 2a i 3c włączyli się do ogólnopolskiej akcji “Marzycielska poczta”. Akcja ta prowadzona jest przez kilkuosobową grupę wolontariuszy od 2009 roku. To oni sprawiają, że do chorych dzieci napływają kartki z całego świata. Dzięki temu te dzieciaki wiedzą, że nie są same.

My, spośród 60 obecnie podopiecznych “poczty”, wybraliśmy 5-letnią Alicję Kosmalę z Sosnowca. Dziewczynka choruje na nowotwór złośliwy. Z powodu częstych i długotrwałych pobytów w szpitalu ma bardzo ograniczony kontakt z dziećmi. Wesołe, kolorowe i nietypowe kartki i liściki, wykonane i napisane przez naszych uczniów, ułożone w kształty serc, słoneczek, harmonii i dłoni, trafią niedługo do chorej dziewczynki.

Mamy nadzieję, że uśmiech zagości na twarzy Ali, kiedy zobaczy, że tyle osób o niej myśli i trzyma za nią kciuki. Wierzymy, że ta świadomość doda jej sił do dalszej walki z chorobą.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz się włączyć do akcji?

Zajrzyj na stronę: marzycielskapoczta.pl