Nasze Gimnazjum - to My!

Zbiórka zniczy – apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice.

Zbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pomoc i naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 5 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę.
Podobnie jak w latach ubiegłych zwracam się do Uczniów, ich Rodziców oraz Dyrektorów i Nauczycieli dolnośląskich szkół o podarowanie symbolicznej lampki. Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie i Łyczakowie we Lwowie, ale również na wszystkich 54 polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy nawet jednej lampki.

                                                                                                           Dolnośląski Kurator Oświaty
Beata Pawłowicz

 

Nasza szkoła, podobnie jak w latach poprzednich, przyłącza się do zbiórki zniczy.

Można je przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 25 października. Zbieramy znicze w kolorach białym i czerwonym.

                                                                                                          Anna Ryś