Nasze Gimnazjum - to My!

Piłkarze w formie

W środę, 8 października 2014 roku, nasi piłkarze udali się do Żarowa sprawdzić swoją formę sportową z rówieśnikami z Żarowa i Marcinowic.
Mecze rozgrywane były w czasie 2 x 20 minut, systemem każdy z każdym.

Po losowaniu okazało się, że gramy dwa pierwsze mecze: odpowiednio z Żarowem i Marcinowicami. Pierwszy pojedynek był szczególnie emocjonujący. Obfitował w wiele przewinień, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Strzelanie bramek zaczęło się dla nas pozytywnie-wygrywaliśmy 2:0. Przeciwnicy zdobyli jednak dwie bramki i było 2:2. Następnie odskoczyliśmy na 4:2, nasi rywale ponownie zdołali zremisować (4:4). Dopiero w końcówce strzeliliśmy dwie bramki i zasłużoną dwubramkową przewagę dowieźliśmy do końca.
Po krótkim odpoczynku trzeba było stanąć do drugiej konfrontacji z Marcinowicami. Tam ponownie otworzyliśmy wynik na 1:0, tuż po rozpoczęciu spotkania. Od początku kontrolowaliśmy przebieg meczu wygrywając pierwszą połowę 5:2. Zaczęło się robić gorąco gdy straciliśmy dwie kolejne bramki i było już tylko 5:4. Jak się okazało było to tylko „uśpienie czujności przeciwnika” bowiem w kilka minut nastąpiła pełna mobilizacja w zespole i bez większego trudu strzeliliśmy przeciwnikom trzy ładne bramki. Takim też wynikiem zakończył się mecz (8:4).
Dwa wygrane pojedynki dały nam pewne zwycięstwo i awans do finału powiatowego. Dla porządku należy dodać, że zespół gospodarzy (Żarów) zajął drugie, a Marcinowice trzecie miejsce.
Oto reprezentacja naszej szkoły:

noga1
1. Jacek Mateusz-kapitan
2. Więcław Dominik
3. Roman Damian
4. Chrzan Dawid
5. Stolarz Marcin
6. Kluska Jakub
7. Pitura Wojciech
8. Hałaburda Arkadiusz

Opiekun drużyny-Marcin Kruk