Nasze Gimnazjum - to My!

Wymiana uczniowska

W dniach od 14 do 19 października, 15 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w wymianie szkolnej z uczniami ze szkoły partnerskiej w Niemczech. W ciągu tych dni poznali oni gminę oraz miasto partnerskie Pfeffenhausen,  zwiedzili ratusz – siedzibę tamtejszej władzy miejskiej, a także szkołę, w której mieli okazję wziąć udział w lekcjach.

Wraz z niemieckimi uczniami odbyli oni wycieczkę do Landshutu, miasta słynącego z odbywającego się w nim co cztery lata Wesela Landshuckiego, na pamiątkę wesela Jadwigi Jagiellonki, córki Kazimierza Jagiellończyka, z księciem bawarskim, Jerzym Bogatym w roku 1475. Uczniowie zwiedzili zamek Trausnitz, bazylikę pod wezwaniem św. Marcina i św. Kastulusa oraz okazałą salę ratuszową z malowidłami obrazującymi słynne wesele.

W kolejnym dniu odbyli wycieczkę do Monachium, gdzie mieli okazję zobaczyć Alianz Arenę, lotnisko, Muzeum BMW, Stare Miasto wraz z Marienplatz, a na nim Nowy Ratusz. Następnie odbyli spacer połączony z zakupami w samym centrum miasta.

Wieczory nasi uczniowie spędzali u rodzin niemieckich, a ostatnie dni wymiany wypełnił udział w projekcie muzycznym. Miał on na celu przygotowanie uczniów do koncertu perkusyjnego w ostatnim dniu wymiany i polegał między innymi na nauce gry na instrumentach perkusyjnych pod okiem pary muzyków-trenerów, występujących pod nazwą “Pan Tao”.

Punktem kulminacyjnym wymiany był 45 minutowy koncert uczniów polskich i niemieckich przed 250-osobową publicznością, który rozbudził wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Uczestnicy wymiany powrócili do Polski w sobotę wieczorem bogatsi w nowe doświadczenia, znajomości i wiedzę o kraju naszych zachodnich sąsiadów, którą podzielą się z Wami w ramach realizacji projektu gimnazjalnego “Wymiana 2013”.

W imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów ze szkoły partnerskiej w Pfeffenhausen przekazujemy serdeczne pozdrowienia dla Grona Pedagogicznego oraz wszystkich uczniów Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.

 

próba

przed występem

wspólne zdjęcie