Nasze Gimnazjum - to My!

Nareszcie wakacje!

O dzisiejszym dniu nie trzeba przypominać żadnemu uczniowi. Koniec roku szkolnego to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń. Gimnazjaliści czekali na ten dzień 187 dni. Tyle trwał rok szkolny 2013/2014. Przed uczniami 65 dni laby!

O  godzinie 10.00  na placu przed szkołą odbyła się ceremonia zakończenia roku.  Uroczystość była debiutem dla Sandry Chwałek, która po raz pierwszy prowadziła apel jako Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Również  po raz pierwszy w składzie Pocztu Sztandarowego wystąpili: Piotr Sawko,  Zuzia Kozycz i Paulina Kokoszka

Gościem honorowym na apelu dla klas pierwszych i drugich był pan wiceburmistrz – Marek Zawisza. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali świadectwa, a najlepsi – wyróżnienia i nagrody. Wśród prymusów, którzy otrzymali stypendia ufundowane przez Urząd Miasta znaleźli się: Błażej Banaszczak i Monika Glińska z klasy 1A, Natalia Ratajczyk, Eliza Gierwatowska, Dominik Więcław – klasa 1B, Krystian Kaczmarek z klasy 1D,  Sandra Chwałek i Emilia Mrozek z klasy 2A, Zuzanna Kozycz, Piotr Sawko, Mateusz Gil, Paulina Zywer z kl. 2b oraz Ola Kawałko z kl. 2d.

Podczas apelu pani Agnieszka Ptak wręczyła dyplomy i nagrody dla Mistrzów Ortografii. Najlepsi okazali się Krystian Kaczmarek, Błażej Banaszczak i Sebastian Drozdek.

Rozwiązano także konkursy towarzyszące ogólnopolskiej kampanii “Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Wyróżnienie za prace plastyczną otrzymała Nicole Adamczyk z klasy 2C. Za prace literackie zostali nagrodzeni: Błażej Banaszczak, Monika Glińska, Dominik Pawlicki- uczniowie klasy 1A. Wyróżnienia i drobne upominki trafiły do Aleksandry Kwit (2A), Nikoli Wardziak (2C) i Krystiana Kaczmarka (1D).

Sporo nagród otrzymali też najlepsi sportowcy w naszej szkole. Burmistrz Miasta pan Grzegorz Grzegorzewicz ufundował jednorazowe stypendium za udział w Coca Cola Cup. Otrzymali je pierwszoklasiści – Marcin Stolarz (1B) i Jakub Kluska (1D)., oraz dziewczęta z klas drugich – Nicole Adamczyk, Weronika Strzelczyk, Emilia Mrozek, Wiktoria Kołtunowicz i Zuzanna Kozycz. Medale za I, II i III miejsce w turnieju piłki nożnej otrzymały drużyny dziewcząt z klas 2A, 2C i 2B. Medale otrzymali też chłopcy z klasy 1B, którzy w rozgrywkach piłki nożnej zajęli trzecie miejsce.

Apel zakończyło tradycyjne przejście, czyli zmiana miejsc na placu przed szkołą. Od tej chwili każdy uczeń poczuł się “rok starszy”.
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych fantastycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Niech nadchodzące lato będzie dla wszystkich czasem radości i spokojnego wypoczynku!