Nasze Gimnazjum - to My!

Nasze talenty

„Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać… Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, które przychodzi do nas z pustymi rękoma, lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone.” /Romain Gary/

24 czerwca 2014 r. w naszym gimnazjum odbył się jubileuszowy, dziesiąty Festiwal Piosenki Europejskiej, połączony z drugą edycją prezentacji gimnazjalnych talentów – „Mam Talent”.

Na scenie przed głównym wejściem do szkoły swoje umiejętności zaprezentowało ponad 20 uczniów. Występy wokalne, taneczne, pokazy gry na instrumentach, układanie kostki Rubika, prezentacje  rysunku i malarstwa, a nawet pokazy iluzjonistyczne były nie lada atrakcją dla zebranych przed budynkiem szkoły widzów. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: Panie Kamila Cebulak i Joanna Bartczak.

W jury zasiedli: Pan Hieronim Fabiś, który od początku istnienia imprezy przewodniczy komisji, Pani Barbara Barańska-Pietrzyk – inspektor ds. oświaty Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, Pan Krzysztof Sołtys – Dyrektor Gimnazjum oraz Pani Aneta Czapracka-Sawko – nauczyciel sztuki. Komisja doceniła występy gimnazjalistów i przyznała trzy nagrody w dwóch konkurencjach. Festiwal Piosenki Europejskiej jury rozstrzygnęło następująco: pierwsze miejsce przyznano Patrycji Sydor (klasa III b), drugie Kacprowi Jędrasowi (klasa III c) , któremu akompaniował Mateusz Gil (klasa II b), trzecie miejsce przypadło Patrycji Pawlak (klasa II a). Spośród gimnazjalnych talentów, komisji najbardziej przypadły do gustu pokazy: gry na gitarze elektrycznej w wykonaniu Mateusza Gila (I miejsce i owacje na stojąco), wariacje muzyczne na skrzypcach w wykonaniu Oskara Kaszubowskiego (II miejsce), rysunki i szkice Sylwii Kozakiewicz (III miejsce). Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Gimnazjum oraz Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Doceniono również zaangażowanie pozostałych uczestników imprezy, którzy otrzymali od organizatorów słodkie upominki.

Tegoroczną gwiazdą – gościem festiwalu była nasza absolwentka, Ala Malik, która wraz z Dawidem Bogatko /„Scrool”/ ze Strzegomia dała mały koncert. Ala, podobnie jak tegoroczni uczestnicy, stawiała swoje pierwsze kroki w śpiewaniu na naszej scenie.

Chociaż formuła imprezy oparta była o zasady konkursowe, to prowadzący zwrócili uwagę widzów na bardzo ważny aspekt, mówiąc o tym, że talent to nie tylko zdolności. Talentem może być zarówno umiejętność, jak i każdy dar: cecha charakteru, wydarzenie, drugi człowiek. To wszystkie szanse, jakie daje nam życie. To nasza wiara w siebie, siła charakteru i piękno ducha. Pod takimi hasłami upłynął jeden z ostatnich dni roku szkolnego w Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej.