Nasze Gimnazjum - to My!

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2014/2015

Dnia 17.06.14r odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy kandydaci starali się pokazać z jak najlepszej strony. Można było przygotować plakat wyborczy, zaprezentować się przez szkolny radiowęzeł, przygotować ulotki. Sposobów było mnóstwo, każdy z kandydatów mógł zrobić to na wybrany przez siebie sposób, tak by zachęcić wyborców do zagłosowania właśnie na niego. Rywalizacja odbyła się w miłej atmosferze.

Kampania wyborcza trwała tydzień, a po niej nastąpiło głosowanie. Uczniowie każdej klasy przed oddaniem głosu składali podpis na listach, a następnie wybierali kandydata i wrzucali głos do urny wyborczej.

W wyborach brały udział klasy pierwsze i drugie oraz nauczyciele naszego gimnazjum.

Uprawnionych do głosowania było 180 osób, z czego wzięło udział 165, co stanowi 92% wszystkich mających prawo wyborcze.

Wyniki:

Najwięcej, bo aż po 32 głosy zdobyły dwie kandydatki: Zuzanna Kozycz z kl. 2b i Sandra Chwałek z kl.2a. Zaraz po nich z ilością 29 głosów uplasowała się Nicole Adamczyk z kl. 2c. Z tej trójki drogą kompromisu przewodniczącą szkoły została Sandra Chwałek, Zuzanna Kozycz jej zastępczynią, a Nicole Adamczyk sekretarzem.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za liczny udział w wyborach i gratulujemy nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu. Życzymy sukcesów i owocnej pracy w nowym roku szkolnym 2014/2015.

 

Ustępujący Samorząd Uczniowski

wraz z opiekunem p. Kamilą Cebulak.