Nasze Gimnazjum - to My!

DZIEŃ SPORTU

Dnia 23 czerwca w naszej szkole odpoczywaliśmy od ławek szkolnych. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w festynie profilaktyczno- zdrowotnym. Pogoda sprzyjała, więc na terenie szkoły i na orliku przygotowane były konkurencje sportowe. Dzień rozpoczął się od przesłania dla młodzieży na temat spędzania wolnego czasu i szkodliwości używek.

Uczniowie współzawodniczyli między sobą w różnego rodzaju dyscyplinach sprawnościowych. Do wyboru były: kapki, hula-hop, rzut do celu, jazda na rowerze, skok w   dal, slalom hokejowy, strzał do bramki. Na boisku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej chłopców.

Do rozgrywek piłkarskich każda klasa zgłosiła swoją reprezentację. Poziom meczy był wyrównany. Ostatecznie wygrała klasa III A, II miejsce przypadło klasie III C. Zaskoczeniem dla wszystkich było zajęcia III miejsca przez klasę 1B.

W przerwie między meczami rozegrano również mecz towarzyski pracowników szkoły i  władz miasta z uczniami.

W drużynie dorosłych grał pan burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, wiceburmistrz pan Marek Zawisza, dyrektor szkoły Krzysztof Sołtys, pracownik szkoły Marcin Jędras oraz nauczyciele: Marcin Kruk oraz niezastąpiony bramkarz Sebastian Grajaszek. Dzięki postawie bramkarza uzyskano wynik 3:1. W grupie przeciwników grali najlepsi piłkarze z naszej szkoły: Krystian Jagieła , Kacper Jędras, Bartek Tymcik, Marcin Malina, Dawid Iwanowski i Piotr Pańczyk.

W ramach ogólnopolskiej kampanii ”Zachowaj Trzeźwy Umysł” na terenie szkoły odbyło się ”Bingo o alkoholu” prowadzone przez panią Agnieszkę Ptak. Chętni uczniowie rozwiązywali test, w którym pytania dotyczyły wiedzy na temat szkodliwości spożywania alkoholu. Poziom był wyrównany. Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki. Najlepsi okazali się: Maciej Bagiński, Karolina Zawisza, Karol Kwarciak, Dominik Zając.

Na apelu podsumowującym festyn dyrektor nagrodził zwycięzców poszczególnych konkurencji. Ci, którzy stanęli na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.

Agnieszka Ptak i Marcin Kruk