Nasze Gimnazjum - to My!

Półfinał i finał – złoto i srebro dla naszych piłkarzy.

Zdecydowanym zwycięstwem zakończył się dla naszej szkoły półfinał powiatu w piłce nożnej chłopców. Zawody odbyły się dnia 10 października w Szczepanowie. Udział wzięły trzy ekipy reprezentujące gimnazja z Żarowa, Marcinowic i Jaworzyny Śląskiej.

Graliśmy systemem każdy z każdym 2 x 20 minut. Pierwszy mecz Jaworzyna – Żarów zakończył się wynikiem 6:1. W drugim meczu nasza przewaga nie zmalała i odnieśliśmy zasłużone drugie, jeszcze wyższe zwycięstwo 8:2.

Słowa podziękowania należą się Panu Mateuszowi Kurzei, który dzielił się praktycznymi uwagami i dopingował reprezentację naszej szkoły. Robił to na tyle skutecznie, że nasz stosunek bramek to 14 strzelonych, trzy stracone.

Zawodnicy również wykazali się zaciętością i bardzo waleczną postawą. Podeszli do meczy odpowiedzialnie, grali odważnie i byli absolutnie poza zasięgiem rywali.

W dniu 11 października miały miejsce finały powiatu w piłce nożnej chłopców. Do Żarowa zjechały trzy drużyny: Świdnica, Strzegom oraz Jaworzyna Śląska. Ponownie grano każdy z każdym. Tym razem nie sprzyjało nam szczęście i przegraliśmy ze Świdnicą po dwóch własnych, prostych błędach 2:0. Natomiast zwycięsko wyszliśmy z meczu ze Strzegomiem gładko wygrywając 4:1. Należy dodać, że zespół ze Świdnicy to młodzi adepci piłki trenujący na co dzień w Gryfie Świdnica.

Mecz Strzegom – Świdnica zakończył się wygraną Świdnicy, co dało im pierwsze miejsce w powiecie i awans do strefy wałbrzyskiej.

Oto reprezentacja naszej szkoły:

1. Jędras Kacper – kapitan drużyny

2. Jagieła Krystian

3. Kusio Dawid

4. Iwanowski Dawid

5. Tymcik Bartosz

6. Besser Jakub

7. Adamczyk Damian

8. Gryzgot Gerard

9. Jacek Mateusz

10. Stolarz Marcin

 Opiekun drużyny: Marcin Kruk

mecz13-003

mecz13

mecz13-007