Nasze Gimnazjum - to My!

Konkurs językowy

Dnia 16 czerwca 2013 w naszej szkole odbył się finał IV Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla klas I i II. Eliminacje do konkursu miały charakter pisemny i wzięło w nich udział 15 uczniów naszego gimnazjum. Do dzisiejszego finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Piotr Sawko – 2b z liczbą pkt 45,5, Zuzanna Kozycz – 2b z liczbą pkt 44,5, Monika Glińska – 1a, która uzyskała 34 pkt, Paulina Zywer – 2b z liczbą pkt 31 oraz Krystian Kaczmarek – 1d – 23,5 pkt.

Finaliści musieli przedstawić się w j. niemieckim, opowiedzieć, czym się interesują oraz opisać swoje otoczenie, rodzinę. Następnie wykazać się wiedzą na temat krajów niemieckiego obszaru językowego, a także praktyczną znajomością języka.

Konkurs finałowy stał na wysokim poziomie. Po części ustnej wyłoniono zwycięzców:

Piotr Sawko – I miejsce

Zuzanna Kozycz– II miejsce

Paulina Zywer – III miejsce

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także uczestnikom finału, którzy mogą spróbować swoich sił za rok, w kolejnych potyczkach językowych w naszej szkole.

Organizator konkursu: Barbara Dzikowska