Nasze Gimnazjum - to My!

SZACHY-ZAKOŃCZENIE SEZONU

Zbliża się koniec roku szkolnego, to dla nas znak, że pożegnamy klasy trzecie, a z nimi naszego mistrza szachowego- Łukasza Cieślaka.
Łukasz, stale trenując, startował równocześnie w turniejach szachowych. Z powodzeniem uczestniczył w rozgrywkach w Wałbrzychu deklasując rywali. Tam zdobył pierwsze miejsce w kategorii generalnej.
Również w ostatni weekend uczestniczył w bardzo silnie obsadzonym turnieju ,,O złotą azalię”, który odbył się w Wojsławicach. Startowali na nim szachiści z tytułami Mistrzów Międzynarodowych, Mistrzowie Federacji, kandydaci na Mistrzów, ale również zawodnicy z I, I+ czy I++ kategorią szachową. Był to turniej szachów szybkich (grano tempem 5 minut na zawodnika). Właśnie to tempo (lub nawet szybsze!) nasz uczeń najbardziej lubi. Pewnie dlatego zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a bardzo wysokie -15- w kategorii generalnej. Zostawił w tyle zawodników znacznie bardziej utytułowanych i doświadczonych. Przypominamy, że Łukasz ma od niedawna uprawnienia sędziowskie w szachach.
Życzymy mu wielu jeszcze sukcesów w tej królewskiej grze!

DSC06781

DSC06783