Nasze Gimnazjum - to My!

Gimnazjum Ekomaniaków…

Ekomaniak to maniak ekologii. Każdy uczeń jaworzyńskiego gimnazjum jest większym lub nieco mniejszym ekomaniakiem. Uczniowie udowodnili nam dorosłym, że warto dbać o ekologię i o nasze środowisko. Zebraliśmy ponad tonę (1275,55 kg) zakrętek. Nasi gimnazjaliści w zbiórkę zakrętek zaangażowali całe swoje rodziny i to dzięki tym zakrętkom, wspomożemy rehabilitację małego „Kacpra”.

Serce okazujemy też dzieciom z Afryki, bo pieniądze ze sprzedaży 111,7 kg puszek przekażemy dla uczniów z afrykańskiej szkoły misyjnej. Zebraliśmy 392,75 kg baterii, które zostaną zutylizowane przez firmę „Reba”. Pamiętajmy, że mała bateria typu „paluszek” na trwałe zanieczyszcza 1 m3 gleby, my zebraliśmy ich tysiące ( 1 bateria waży ok. 23 gram).

Gimnazjaliści przez cały rok rywalizowali o tytuł „Klasa Ekomaniaków”. W ramach konkursu zbierali surowce wtórne, uczestniczyli w konkursach o tematyce ekologicznej, organizowali heappeningi popularyzujące ekologię. W dniu 5 czerwca podsumowano akcję: I miejsce zdobyła klasa 3 c, II miejsce Klasa 3d, III miejsce klasa 2d. Nagrody dla klas w postaci sprzętu komputerowego i audiowizualnego zakupiła Gmina Jaworzyna Śl.

Organizatorzy akcji pragną serdecznie podziękować uczniom i ich rodzinom za zaangażowanie w zbiórce surowców oraz władzom miasta za docenienie naszych starań i przekazanie środków na nagrody.

DSC_0291

DSC_0297