Nasze Gimnazjum - to My!

Lekcje w terenie

W sobotę, 5 października 2013r., uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce ekologiczno-językowej . Uczniowie wraz z opiekunami pojechali pociągiem do Wałbrzycha – Szczawienko. Tu o 9.22 zaczęła się nasza przygoda. Trasa wycieczki: Wałbrzych-Szczawienko-Palmiarnia Lubiechów-Stary Książ-Wąwóz Książ-Zamek Książ-Park i Stadnina Ogierów-Świebodzice.

DSC02250Pierwszym przystankiem były ruiny Starego Książa. Dotarliśmy tu po ponad godzinnej wędrówce zielonym szlakiem . Po krótkim odpoczynku ,ruszyliśmy dalej wzdłuż przełomu Pełcznicy ,do zamku Książ .Cała trasa do zamku to ok.10 km. Na dziedziniec zamku weszliśmy o 11 .45. Tu był kolejny krótki odpoczynek. O godz.12 .50 wyruszyliśmy dalej ,tym razem przez park, do stacji PKP w Świebodzicach. To nie koniec lekcji w terenie. Uczniowie podzieleni na grupy mają jeszcze do wypełnienia karty pracy dotyczące Książańskiego Parku Krajobrazowego : Szkic trasy wycieczki; O Książańskim Parku Krajobrazowym; Osobliwości flory i fauny ;Zamek Książ; Słownictwo związane z wycieczką w języku angielskim i niemieckim .Każdy uczestnik po wypełnieniu kart otrzyma oceny z biologii, geografii, języka angielskiego i niemieckiego. I tu dopiero skończy się przygoda z lekcją terenową. To była pierwsza lekcja w terenie i pierwsza z naszymi nowymi uczniami .Pomimo zmęczenia, humory dopisywały ,dopisała również pogoda .Do kolejnej lekcji…