XIV edycja turnieju „Omnibus Szkolny” za nami

Po raz czternasty odbył się w naszym gimnazjum turniej „Omnibus Szkolny – Mistrz Wiedzy”. Wzięło w nim udział trzynastu finalistów wyłonionych na podstawie przeprowadzonych wcześniej eliminacji.

Turniej, przeprowadzany na wzór telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, wpisał się na stałe w kalendarz konkursów przeprowadzanych w naszej szkole. Przygotowano 400 pytań, na które odpowiadali finaliści. Pytania wchodziły w zakres podstawowej wiedzy szkolnej oraz wiedzy dotyczącej otaczającej nas rzeczywistości.

Do finału zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Błażej Banaszczak, 1a
  2. Maciek Janes, 1a
  3. Dominik Pawlicki, 1a
  4. Mateusz Gil, 2b
  5. Zuzia Kozycz, 2b
  6. Piotrek Sawko, 2b
  7. Paulina Zywer, 2b
  8. Maciek Bagiński, 3b
  9. Patryk Strzeżek, 3b
  10. Partycja Sydor, 3b
  11. Mateusz Zapotoczny, 3b
  12. Oskar Kaszubowski, 3c
  13. Karolina Zawisza, 3c

Pierwsze miejsce zajął i tytuł „Omnibusa Szkolnego – Mistrza Wiedzy Szkolnej” zdobył Oskar Kaszubowski z klasy 3c.

Na drugiej pozycji uplasował się Patryk Strzeżek, na trzeciej – Błażej Banaszczak z klasy 1a.

Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością szybkiego wykorzystania jej podczas udzielania odpowiedzi.