Nasze Gimnazjum - to My!

Finał Gimnazjady

Boisko przy naszym gimnazjum było areną zmagań drużyn piłkarskich dziewcząt w finale strefy wałbrzyskiej Gimnazjady. Uczestniczyły w nich najlepsze drużyny z poszczególnych powiatów dawnego województwa wałbrzyskiego. Faworytem była ekipa z Boguszowa Gorce – zwycięzca dolnośląskiej edycji turnieju Coca Coli.

Oprócz Nich do Jaworzyny przyjechały drużyny z Kudowy Zdrój, Dzierżoniowa i Wałbrzycha. Sam udział na tym etapie rozgrywek był dużym sukcesem i były osoby, które przewidywały srogą lekcję futbolu, którą mają odebrać nasze dziewczyny. Tak się jednak nie stało i po bardzo dobrych meczach nasze dziewczyny zdobyły trzecie miejsce i za to otrzymały brązowe medale. Wszystkie mecze były bardzo ciekawe i przyciągnęły uwagę wielu kibiców. Najwięcej oczywiście przy okazji meczy dziewczyn z Jaworzyny.

Oto uzyskane wyniki:
Jaworzyna – Kudowa 1:1 (bramka Weronika Strzelczyk z rzutu karnego)
Jaworzyna – Boguszów Gorce 0:1
Jaworzyna – Wałbrzych 3:1 (bramki Kinga Prymula, Patrycja Krzyszkowska i Emilia Mrozek)
Jaworzyna – Dzierżoniów 0:1
Ostateczna kolejność turnieju:
1. Boguszów Gorce  12 pkt
2. Dzierżoniów         9 pkt
3. Jaworzyna Śląska 4 pkt
4. Kudowa Zdrój       4 pkt
5. Wałbrzych            0 pkt
Najlepszą zawodniczką w naszej ekipie została wybrana Emilia Mrozek.
Skład naszej drużyny:
1. Weronika Strzelczyk (2a)
2. Wiktoria Kołtunowicz (2a)
3. Emilia Mrozek    (2a)
4. Paulina Zywer (2b)
5. Marlena Krzeczowska (2b)
6. Kinga Prymula (1b)
7. Aleksandra Rudzińska (3d)
8. Patrycja Krzyszkowska (3d)
9. Małgorzata Cichocka (3b)
10. Nicole Adamczyk (2c)
Opiekunami drużyny są Wiesław Dybeł i Sebastian Grajaszek.