Nasze Gimnazjum - to My!

Trudne rozmowy w rodzinie

22 maja w naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców pt. ,, Jak rozmawiać z dziećmi- podstawowe zasady skutecznej komunikacji”. Organizatorem szkolenia był Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej, a koordynatorem w gimnazjum – pan dyrektor Józef Strzelecki. Zebranie prowadziła pani psycholog- Magdalena Michalska.

Tematy poruszane przez prowadzącą zainteresowały rodziców i wywołały szereg niekończących się dyskusji, pytań, uwag. Rodzice gimnazjalistów dowiedzieli się, jak słuchać swoich dzieci, żeby chciały rozmawiać, żeby nie zamykały się w swoim świecie. Ważne też okazało się działanie pozornie proste- jak mówić, żeby dzieci nas, dorosłych słuchały. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Zainteresowanie rodziców potwierdziło, jak ważne jest dla nich przeprowadzenie nastolatka przez trudny okres dojrzewania, buntu i jak ważne jest uczenie się empatii, zrozumienia własnych pociech.