Nasze Gimnazjum - to My!

Uczniowie książki piszą. Sukces Błażeja!

W roku Czytelnika z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska zorganizował konkurs ,,Moja książka – nie książka”. Konkurs przeznaczony był dla młodzieży z terenu naszego województwa. Uczeń naszego gimnazjum – Błażej Banaszczak z klasy 1A zajął w tym konkursie trzecie miejsce.

Celem konkursu było propagowanie czytania i pisania jako jednej z możliwości spędzania wolnego czasu, a także wykorzystania technologii informacyjno- komunikacyjnej. Formą prezentacji pracy konkursowej dla uczniów gimnazjum był komiks elektroniczny na wybrany temat. W zmaganiach wzięło udział ponad 120 szkół, z czego jury wyłoniło 13 laureatów w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum.

W tej właśnie szczęśliwej trzynastce znalazł się Błażej Banaszczak.

Gala podsumowująca konkurs – wręczenie nagród i dyplomów odbyła się 14 maja 2014 r. o godz. 11.00 w siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Podczas uroczystości wystąpił pan Radosław Mołoń, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, poznaliśmy historię exlibrisu oraz obejrzeliśmy prezentację o tym, jak powstawała książka ,, Od papirusu do iPada”. Na zakończenie gali można było obejrzeć prace zwycięzców na specjalnej wystawie.

Błażejowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

250

249

248

246

243