Nasze Gimnazjum - to My!

KATYŃ – ocalić od zapomnienia

20 maja minęła 3- rocznica zasadzenia przed naszą szkołą dęba pamięci i poświęcenia pamiątkowej tablicy ku czci zamordowanego w Katyniu przed siedemdziesięciu dwoma laty polskiego oficera podpułkownika Borysa Fourniere.
Zwyczajem lat ubiegłych uczciliśmy tę rocznicę podczas okolicznościowej uroczystości, która odbyła się w czwartek 17 maja o godzinie 16 na terenie naszego gimnazjum.
Całość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia znicza przed tablicą upamiętniającą podpułkownika Borysa Fourniere.
Następnie dyrektor gimnazjum pan Krzysztof Sołtys powitał przybyłych na naszą uroczystość gości: burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza, wiceburmistrza Marka Zawiszę, wiceprzewodniczącego rady miasta Ireneusza Bessera, przewodniczącą rady rodziców naszej szkoły Katarzynę Chmielowiec oraz wszystkich obecnych nauczycieli, uczniów i ich rodziców. W krótkich słowach podsumował też wszystkie patriotyczne przedsięwzięcia naszego gimnazjum zrealizowane w roku szkolnym 2011/2012.
Później głos zabrali Jakub Pawlicki i Kasia Rainsz, którzy przedstawili sprawozdania z zakończonych właśnie prac nad projektami historycznymi realizowanymi przez naszych uczniów w bieżącym roku szkolnym: “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” oraz “Projekt Krokus”.
Po zakończeniu części oficjalnej udaliśmy się do świetlicy szkolnej, aby obejrzeć i wysłuchać montażu słowno-muzycznego “Katyń – ocalić od zapomnienia” przygotowanego przez naszych niezawodnych gimnazjalistów: Adę Kaszubowską, Małgosię Piórkowską, Partycję Sydor, Mateusza Bykowskiego, Krzysia Olszewskiego, Grzesia Dobronia, Kubę Pawlickiego, Adriana Kycię i zespół Word Pick. O oprawę muzyczną zadbał jak zawsze perfekcyjnie pan Sebastian Grajaszek, jak zwykle znakomitą oprawę informatyczną przygotował pan Marek Kozieł, nad całością czuwała pisząca te słowa.