Nasze Gimnazjum - to My!

Gabriel Fleszar dla naszego gimnazjum.

Nowy tydzień nauki rozpoczął się dla wszystkich gimnazjalistów od niespodzianki. Odwiedził nas Gabriel Fleszar – piosenkarz, autor m.in. piosenki “Kroplą deszczu”, wokalista grupy CANDIDA. Dziś zaprezentował się nam z trochę innej strony. Tematem spotkania były przede wszystkim uzależnienia.

Na podstawie własnych doświadczeń artysta mówił o szkodliwości tytoniu, alkoholu, narkotyków. Dowiedzieliśmy się jakie są skutki zażywania różnego rodzaju używek. Gabriel mówił nie tylko o tych zdrowotnych konsekwencjach, ale również psychicznych i społecznych, które są powodem wielu nieodwracalnych zmian w naszym życiu.

Artysta mówił o swoim uzależnieniu od nikotyny, ale także o narkotykach, od których uzależnieni byli jego przyjaciele. Swoje spotkanie z nami zakończył piosenką “Wolność – kocham i rozumiem…” grupy Chłopcy z placu broni.

Słowo wolność w kontekście wszelkiego rodzaju uzależnień nabiera głębszego znaczenia. Używki to tylko iluzja wolności i prawdziwego szczęścia. Każdy z nas powinien uświadomić sobie, że człowiek prawdziwie wolny to ten, który z codzienności potrafi czerpać siłę i radość, a do szczęścia nie potrzebuje jakichkolwiek „wspomagaczy”, których działanie ogranicza się jedynie do kilku chwil… Im wcześniej to odkryjemy – tym lepiej dla naszego życia.

Za udział w spotkaniu dziękujemy Księdzu Krzysztofowi i Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Grzegorzewiczowi, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu.

A już wkrótce w “Gońcu Gimnazjalnym” obszerny wywiad z Gabrielem Fleszarem!!!

PICT0397 PICT0394
PICT0405 PICT0407