Na konkursie w Karpaczu.

W dniu 14 marca br. uczniowie  naszej szkoły wzięli udział  w Międzyregionalnym Konkursie Historycznym „Polska i Saksonia – dzieje sąsiedztwa” zorganizowanym przez wrocławski Urząd  Marszałkowski.

Trzyosobowy zespół w składzie: Sylwia Kozakiewicz, Karolina Zawisza i Maciek Bagiński reprezentował naszą szkołę na eliminacjach, które odbyły się  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

W konkursie wzięło udział 60 grup z Dolnego Śląska, w zdecydowanej większości przedstawicieli  szkół średnich.

Nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do finału , należy jednak dodać, że godnie reprezentowali jaworzyńskie gimnazjum. Znaleźli się bowiem w ścisłej konkursowej czołówce,  udzielając prawidłowych odpowiedzi na 64% pytań zadanych w teście.

Zakres tematyczny  turnieju całkowicie wykraczał poza program nauczania historii w gimnazjum i opanowanie materiału wymagało zapoznania się z obszerną literaturą dotyczącą tematu.

Przygotowując się do konkursu uczniowie pracowali pod kierunkiem  Pana  Krzysztofa Sołtysa.

Zdjecie0043

Zdjecie0041