LAUREACI KONKURSÓW SZKOLNYCH

W związku z obchodami V rocznicy nadania imienia naszej szkole zorganizowane zostały konkursy:

Konkurs wiedzy o Patronie

W dniu 8 grudnia 2006 roku odbył się finał konkursu dla klas I „Znam patrona”. Konkurs był jednym z punktów obchodów święta szkoły. W tym roku nabrał on szczególnego znaczenia, obchodziliśmy 5. rocznicę nadania Gimnazjum Nr 1 imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
Uczniowie sumiennie przygotowywali się do konkursu na lekcjach religii oraz korzystali z materiałów poświęconych patronowi szkoły w bibliotece szkolnej.
Konkurs odbywał się w dwóch etapach: klasowym i szkolnym.
W etapie klasowym uczniowie rozwiązywali test poświęcony Patronowi.
Etap drugi odbywał się na sali gimnastycznej, uczniowie przygotowywali pracę plastyczną do wybranej wcześniej myśli Patrona oraz scenkę, odpowiadali na trudne pytania oraz szukali na mapie miejsc związanych z kardynałem Stefanem Wyszyńskim.
Uczniowie uzyskiwali potrzebną pomoc od wychowawców, a zwłaszcza od nauczycieli: p. A. Ryś, p. M. Antosz i p. M. Kozieła. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, pomysłowością i zaangażowaniem.
Jury w składzie: p. dyrektor J.Strzelecki, p. M. Rybka i p. M. Antosz postanowiło w uznaniu zasług i zaangażowania nagrodzić trzema I miejscami trzy klasy: klasę I „a”, I „f” i I „e”. Klasy otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Marzena Antosz

Konkurs literacki na pracę nawiązującą do przyrzeczeń Jasnogórskich Ślubów Narodu

regulamin konkursu

Konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej z kardynałem oraz gimnazjum